Wybierzmy dobrego projektanta

dobry projektant wnętrzZ roku na rok przy urządzaniu mieszkań i domów coraz popularniejsze i modniejsze staje się korzystanie z usług projektanta wnętrz. Przyczyny takiego zjawiska są bardzo złożone, ale główną z nich należy upatrywać w bardzo gwałtownie rozwijającym się rynku elementów wykończeniowych. Ta gałąź gospodarki rozrasta się z roku na rok. Ten wzrost, tak jak każde inne zjawisko, niesie za sobą dobre i złe strony. Dzięki temu, że branża tak bardzo się rozrosła możemy korzystać z bogatej oferty, zarówno krajowych, jak i zagranicznych przedsiębiorstw. Jednocześnie sprawia to, że często nie możemy zdecydować się, który z oferowanych produktów chcemy wybrać. Wielu z nas pamięta jeszcze, kiedy musieliśmy wybierać pomiędzy dwoma producentami płytek, a ceramikę i podłogi można było znaleźć zaledwie w jednym sklepie. Te czasy już nie wrócą.

Na obecnym rynku mamy nieograniczone możliwości, a dzięki temu nasze wnętrza możemy urządzać ciekawiej i gustowniej. Kluczowe jest tylko, aby wiedzieć, jak to zrobić. Jest jeden niezawodny sposób, który pozwoli nam odnaleźć się w wielości ofert i produktów oferowanych przez przeróżnych przedsiębiorców. Ten sposób jest jednocześnie bardzo prosty: wystarczy zdecydować się skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Ten banalny sposób spowoduje, że znajdziemy osobę, która pomoże nam przebrnąć przez bardzo duży gąszcz wyborów, które nas czekają. Architekt zna to wszystko od podszewki, a co za tym idzie ma najlepszą legitymację, aby doradzić, czego możemy użyć i z czym połączyć, gdzie możemy wydać nieco mniej, a na co pieniędzy żałować nie można. Dodatkowo architekt wnętrz doradzi nam, co zrobić, aby nasze mieszkanie było funkcjonalne i estetyczne.

projektowanie wnętrz Musimy tylko szybko znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie znaleźć odpowiedniego architekta wnętrz? Wybór takie architekta mysi być poprzedzony szczerą rozmową. Podczas niej wyłuszczymy mu to co chcemy zrobić, a on przedstawi swoją ofertę. W trakcie tej rozmowy dowiedzmy się, czy architekt przygotuje tylko projekt, czy będziemy mogli dodatkowo zobaczyć wirtualną wizualizację i rysunki techniczne. Jest to ważne, ponieważ niektórzy architekci tego nie oferują. Dlatego wspomniana wcześniej rozmowa jest najlepszym sposobem weryfikacji projektanta. Dopiero wówczas dowiemy się, czy reklama architekta, którą znaleźliśmy w gazecie, czy internecie jest zgodna z rzeczywistością. Niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujemy musimy pamiętać o jednej priorytetowej rzeczy. Remont kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nim je wydamy lepiej poradźmy się dobrego fachowca.

Opublikował

Kaja Lasocka

Architekt, dekorator, uczestniczka międzynarodowych konferencji